Je možné, že sa mi mlieko nebude tvoriť?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom tvorby mlieka.

Je možné, že sa mi mlieko nebude tvoriť?

Mám veľmi malé prsia. Počas tehotenstva sa mi nezväčšili prsia a ani bradavky, ani ma neboleli. Momentálne som v 33. týždni. Ani ja a môj brat sme neboli dojčení.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mám pre Vás veľmi dobrú správu. Veľkosť pŕs, pocity v prsiach počas tehotenstva a ani dedičnosť nehrajú v dojčení žiadnu úlohu.

Ste zdravá a predpokladám, že dobre živená žena. Máte obrovskú šancu, že budete schopná plne dojčiť svoje bábätko.

Pred pôrodom sa skúste poobzerať po nejakej fajn LP v okolí, kam by ste sa v prípade problémov mohli obrátiť. Po pôrode dojčite čo najviac. Buďte s bábätkom čo najviac a dojčite podľa jeho potrieb.

Môžete sa pozrieť na odporúčanie na ps://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová