Mám prestať dojčiť, keď mám zvýšenú činnosť štítnej žľazy?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

zistili mi zvýšenú činnosti štítnej žľazy a endokrinológ mi predpísal Propycil 50 mg trikrát denne a Betaloc na zvýšený tep. Pediatrička mi povedala, aby som prestala dojčiť.

Mám podľa Vás prestať dojčiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

oba lieky som vyhľadala v DTB LactMed a sú kompatibilné s dojčením.

Ďalej prikladám odkaz, kde je uvedený Betaloc ako liek zo skupiny betablokátorov, ktorý je možné užívať počas dojčenia.

https: //www.mamila.sk/objects/forum/comment.php ...

Nepoznám však okolnosti, ktoré viedli Vašu pani doktorku k odporúčaniu odstaviť. Spravidla platí, že odstavenie býva väčším rizikom, ako riziko spojené s užívaním liekov pri dojčení.

Nevýhody odstavenia sú však u nás často podceňované. Konečné rozhodnutie vždy zostáva na Vás.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová