Môžem mať nedostatok mlieka?

Zodpovedané
21. mar 2019

Dobrý deň,

mám skoro štvormesačné bábätko. Posledný týždeň sa mi veľmi trhá od prsníka a mám pocit, že je hladný. Prisaje sa a hneď sa odtrhne a plače. Skúšali sme dať umelé mlieko na večer. Synček hneď vypil 120 ml a kľudne spal. Na podporu tvorby mlieka sa kvalitne stravujem a pijem čaje na podporu tvorby.

Môžem mať málo mlieka?

Ako podporím tvorbu mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto správanie môže byť spôsobené nedostatočným tokom mlieka, ktoré v popoludňajších a večerných hodinách býva spôsobené nižšou hladinou hormónov v krvi.

Fľaška nepomôže, skôr všetko zhorší.

Buďte trpezlivá, skúste laktáciu trochu nakopnúť napríklad niekoľkými prekojenými nocami (spite s bábätkom v posteli a dojčite v noci priebežne).

Pri každom dojčení prestriedajte prsia aj viackrát za jedno dojčenie. Nepoužívajte cumlík a ani fľašku.

Môžete tiež vyskúšať dojčenia v tzv "sacej polohe".

To by malo situáciu zlepšiť.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová