Čo robiť ak dieťa v noci odmieta prsník?

j_a_n_k_a
2. dec 2011

Mam 3 tyzdnove dievcatko, 2 tyzdne som ju kojila cez klobuciky, pretoze sa uz v porodnici odmietala prisat na prsnik. Zacalo sa mi vsak kvoli klobucikom tvorit stale menej mlieka, dcerka bola stale hladna a nepriberala a tak som jej postupne pocas kojenia klobucik vzala a na vytahanu bradavku sa prisala. Teraz uz papa bez klobucikov. Mliecka sa mi zacalo tvorit chvalabohu viac, dcerka sa napapa rychlejsie a podla vahy spapa dost. Mame vsak novy problem a to kazdy vecer do noci. Cez den papa pekne no vecer sa zobudi na kojenie, prisaje sa na 5 minut a potom z placom vypluje prsnik a chyti amok. Vrieska a place a neda sa utisit. Prsnik si nechce chytit, place este viac ak jej nukam bradavku ci holu alebo s klobucikom. Ak jej ponuknem ohnuty malicek, ide mi ho zhltnut a napriek tomu prsnik odmieta. Takto vystrajala 3 dni az som vcera vecer uz nevedela co robit a namiesala jej Bebu po ktorej spokojne zaspala. Neviem co robit, potrebuje papat a priberat kedze v prvych tyzdnoch sme papanie zanedbali kvoli nedostatku mliecka (o com sme nevedeli). Poradte prosim, dakujem 🙂

nikalea
14. dec 2011

ahoj janka a neskusala si si vecer mliecko odsat a dat jej ho cez flasku odsane mozno ma vecer ine chute hehe a nechce sa jej trapit zo sanim s prsnika lebo je to ovela namahavejsie pre dieta ako pitie z flase z ktorej jej to tecie inak ti poradit asi neviem lebo ja malu nekojim vobec .....
a ako sa vam dari teraz pozeram ze si to pisala uz 2 decembra

katrinka8
14. dec 2011

Ahoj, asi si to uz aj vyiesila, ale ja by som asi zavolala laktacnej poradkyni, ich zoznam najdes na www.mamila.sk 😉