Ako sa môže dedko dostať k peniazom z predaja, keď nie je disponentom účtu?

Zodpovedané
30. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som vás poprosiť o názor odbornej osoby.

Jedná sa o problém hmotného majetku. Moja matka pochádza z 5 detí, kde najstarší brat sa stará o starého otca aj starú mamu. Poberá opatrovateľský príspevok. Pred cca pol rokom presvedčil starého otca, aby predal pozemok ktorý vlastnil starý otec. Peniaze z predaja kupujúci poslal na účet uja, nakoľko starý otec nemá účet v banke.

Starý otec sa nemôže k peniazom dostať, nakoľko nie je disponentom a ujo mu tie peniaze nechce dať.

Dá sa proti tomu nejako brániť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

otázku smerujte na právnu poradňu. Brániť sa dá vždy, dokonca tu by som videla priestor na mimosúdnu dohodu a vysvetlenie celej situácia.

Neviem Vám však bližšie poradiť, nakoľko neviem, čo je obsahom kúpnej zmluvy, ktorú podpísal Váš starý otec.

Avšak z tohto pohľadu sa to javí ako bezdôvodné obohatenie Vášho uja.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk