Majiteľ účtu má zablokovaný účet. Dostane sa k peniazom druhý disponent?

krasinka
10. júl 2020

Ahojte mám otázku, keď má majiteľ uctu zablokovaný účet dostane ku peniazom disponent či nie ?

simca06022011
10. júl 2020

Nie, zablokovany je ucet.. nie majitel. Nik sa k nemu nedostane.

balaskovae
10. júl 2020

nie, nedostane sa k nim teraz nikto kym sa nevyriesi to preco je ucet zablokovany

elanor
10. júl 2020

ked je raz ucet blokovany, tak je blokovany. K peniazom (teda k blokovanej ciastke) sa nedostane nikto.
Jedina vynimka, je tusim, ze banka moze povolit na vynimku vyber raz do mesiaca aj zo zablokovaneho uctu, tusim zivotne minimum., no sumou som uz nie ista, ale nieje to vela.
Jedine, ze by blokovana suma bola menej, nez celkovy zostatok na ucte. Vtedy sa zo zvysnymi peniazmi narabat da bez problemov a obmedzeni.
Ale pokial je tam menej ako zadrzana suma, tak nieje o com...

simca06022011
10. júl 2020

@elanor neda sa ani ked je na ucte viac penazi... pokym to nestiahne exekutor a neodblokuje ucet, tak sa s nim neda disponovat. Plus si stiahne banka poplatok za blokaciu. Mala som na ucte 6cifernu sumu a zablokovali nam to kvoli 200EUR :D takze viem... a natahovacky s postihnutym exekturom trvali nejaky tyzden, lebo jasne ze nas nik nekontaktovall pred takouto akciou :D

elanor
10. júl 2020

@simca06022011 je zablovana suma, nie samotny ucet. Tak ak je tam penazi viac ako blokovana suma, s tym ostatnym sa da na narabat.
Robila som v banke, a taketo sme riesili kazdy den niekolkokrat.

simca06022011
10. júl 2020

@elanor Ja pisem aku mam skusenost, a neda sa, vravim presne co sa nam stalo, zablokovali nam kompletne cely ucet, nemohli sme zaplatit ani cent, museli sme nahanat exekutora aj banku nech to rychlo postahuju aby sme mohli fungovat, kedze platby robime denne.

elanor
10. júl 2020

@simca06022011 no vidis, a ja zase hovorim z praxe. Robila som s tym niekolko rokov.

veltraud
12. júl 2020

ja davam za pravdu elanor. mala som nejaky nedoplatok na socialke, ani som o tom nevedela, asi 200 e. A bloknutu som mala iba tuto ciasku. takze by som si to vobec nevsimla, keby mi nevolala mzdarka, ci tom viem, ze im to prislo. Do tyzdna to bolo vybavene. ale s uctom, okrem tejto ciastky, som mohla disponovat.