Ako sformulovať žiadosť o rozvod manželstva?

Zodpovedané
1. apr 2021

Dobrý deň.

potrebovala by som poradiť ohľadom podania návrhu na zrušenie manželstva. Neviem sa nijako pohnúť,netuším ako začať. Rada by som to riešila bez právnika.

Z takmer 10 ročného manželstva pochádzajú 2 maloleté deti. S manželom si už dlho nerozumiem, cítim k nemu odpor, beriem ho iba ako otca našich detí. On ma vraj stále ľúbi, no ja si s ním už budúcnosť a ani iné spolunažívanie neviem predstaviť.

Mám vážnu známosť, no čo sa týka rozhodnutia o rozvode,nemá s mojim rozhodnutím nič spoločné, do ničoho ma netlačil. Rozhodnutá som bola už skôr pred našim zoznámením.

Ako sformulujem žiadosť o rozvod?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete vec riešiť bez právnika, avšak sama si neviete rady s formuláciou rozvodu, dôvodov, vecí týkajúcich detí, je pre tento smer vhodná mediácia.

Mediátor vie osloviť Vášho manžela, stretnúť sa s Vami aj s ním a vec vyriešiť za "zatvorenými dverami" kde výsledkom je písomná dohodu, ktorú predložíte súdu. Tým sa vyhnete zbytočným súdnym dokazovaniam a pojednávaniam.

Konkrétnu formuláciu žiadosti o rozvod Vám neviem poskytnúť, nakoľko Váš prípad a ani manželstvo nepoznám. Na internet je množstvo vzorov, z ktorých však môžete vychádzať.

V prípade záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk