Ako sformulovať žiadosť o rozvod?

4ocka
27. aug 2019

ahojte. Chcela by som si zacat chystat papiere na rozvod nejako to sformulovat. keby som napisala ze sme sa v manzelstve odcudzili, intimne spolu nezijeme vyse roka bla bla bla, ze dovodom nie je nejaka nevera a tak.. staci to? budu ziadat aj ci budeme spolu nadalej byvat v jednej domactvosti? lebo vzor co som nasla bola len ako nevera🤦🏻‍♀️ a na pravnika zial prostriedky nemam
dakujem

viera
27. aug 2019

@4ocka ze ste sa v manzelstve postupom casu odcudzili je dobre...Ja som to tak mala....

stela01
27. aug 2019

@4ocka píš tam skutočný stav a nie čo sa nestalo.

4ocka
autor
27. aug 2019

@viera dakujem. idem sa uz do toho dokopat🤦🏻‍♀️

4ocka
autor
27. aug 2019

@viera musim tam davat aj nejakych svedkov? lebo vo vzore su mena

stela01
27. aug 2019

@4ocka vidím že máš detičky , ja som v návrhu na rozvod hneď písala že žiadam dieťa do opatery ja + navrhované výživné 👍🏻💪🏻 Veľa šťastia

tosomja
27. aug 2019

Ja som napísala, že sme sa odcudzili, nezijeme spolu intimne viac ako tri roky a nehospodarime spolu. Čakám na pojednávanie, ešte mi nič neprišlo.

4ocka
autor
27. aug 2019

@tosomja a davala si tam aj nejakych svedkov? prosim ta?
@stela01 ano mame dve.
s detmi nechcem robit ziadne problemy. necham to na striedavu, lebo on by sa zrutil nechat na papieri ze moja opatera. ako neni zly, skvely otec ale medzi nami viac nie.
mam moj byt, nas spolocny uver.. neviem ako budeme riesit byvanie. On je z ineho mesta, tu ma pracu, a odstahovat vravel ze sa nechce. a ja nechcem byt svina ze zbal sa a vypadni. ze on nebude davat 450€ za podnajom ked zarobi cosi cez 600€🤦🏻‍♀️ a ja si neviem predstavit ako rozvedeny par v jednom dvojizbovom byte🤦🏻‍♀️
a trochu sa bojim co detom povie. On vela veci taha medzi deti... aaaa mamina ma nelubi, aaa mamina ma tajnosti lebo mi nepovie kam chcete ist opekat kym budem v robote.. a mamina nechce s nami spolu chodit na vylety... proste dess.🤦🏻‍♀️

tosomja
27. aug 2019

@4ocka nie, bez svedkov. A napísala som ze odporca s návrhom na rozvod súhlasí.

viera
27. aug 2019

@4ocka nie nemusis, najlepsie je ak sa medzi sebou dohodnete aj co sa tyka deti ak mas...Ano aj my mame striedavu starostlivost...

horalka1986
27. aug 2019

Ja som .ala len odcudzenie sa, intimny zivot plus ze spolu uz pol roka nezijeme. Mali sme aj rodicovsku dohodu. Bez pravnika nas rozviedli za 20 minut.

vendulka80
27. aug 2019

No z vlastnej skusenosti ti poviem, ze nie je dobre ho ľutovať. Ja som na to doplatila lebo mi bolo mojho ex cchudacika luto a on to potom zacal otáčať proti mne. A po rokoch ked som si zariadila zivot nanovo a bola som tehotná mi zacal vypisovať výhražne správy a nárokovať si na dom mojich rodicov, kde nemal vobec nic. On to vedel ale potreboval mi spríjemniť tehotenstvo. Takze neoplati sa prejavovať ľútosť ani co sa týka výživného, striedavej ( podla mna je to uplna blbosť a ked si najdes do budúcna partnera tak vam to bude robit vo vztahu zlo). Lebo uz teraz ked ma take reci pred detmi tak potom to bude este horsie.

stela01
27. aug 2019

@4ocka v tvojom prípade je toho dosť , chceš striedavú v poriadku ale ako keď žijete v 1 domácnosti tam je xy veci ktoré nevieš ako budú a on to riešiť nebude riešiť - znamená zmenu - zmena je zlá ty si zlá .

Aj pri striedavej treba platít seky treba deti šatit na to nezabúdaj .

4ocka
autor
27. aug 2019

@stela01 ako ja tak dufam ze on odide, ze nebudeme stale takto zit🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ ze toto je len docasne. ak neodide on, uz by som ho nechala byvat u mna, ale s tym ze vsetko by platil on, lebo ja som tak mala v plane, ze odide, aby som ho nemusela dako vyplacat so spolocneho uveru, budem ho platit cely ja, aj byt, atd. a vyzivne nech urci sud, alebo tak dako. 🤦🏻‍♀️

deti95060810
27. aug 2019

budete bývať v jednom byte a budete mať striedavú starostlivosť? zvláštne....švagriná ostala bývať v jednom dome s ex a deťmi , lebo ho ona nechce vyplatiť...inak je to dom po jej starkých....ale vychádzajú spolu ako ľudia....svokrovci dlho ani nevedeli že sú rozvedení....

deti95060810
27. aug 2019

@4ocka jaj dúfaš...no len aby si nebola prekvapená......😉

stela01
27. aug 2019

@4ocka a kam by chodil ? Od teba a deti ?

To si počkáš , v takýchto prípadoch je nutne sa vôbec rozvádzať ?
Už by som si pockala na vdovske

Ospravedlňujem sa 🤷🏼‍♀️😂

4ocka
autor
27. aug 2019

@stela01 😂😂😂😂

leapea
27. aug 2019

@4ocka pri SOS sud berie do uvahy viacero faktorov, SOS musi splnat urcite atributy a musi byt v prioritnom zaujme dietata, deti. Nema zmysel, ak zijete v spolocnej domacnosti. Sud vzdy rozhoduje na zaklade aktualnej situacie v rodine. SOS vyznieva ako najlepsie riesenie, no častokrát prave to vypali najhoršie. Pokial neviete spolu komunikovat, tak striedavka nebude fungovat. Ak chces sud v navrhu poziadat a zverenie deti do svojej osob.starostlivosti, sud, predpokladám, neurci styk, kedze t.c.byvate v spolocnej domacnosti. Podľa mojho nazoru je najlepsia SOS taka, kedy deti ziju v jednej domacnosti a rodicia sa pri nich striedajú po 1-2 tyzdnoch. Ale to je u nas este dost nepredstavitelny model.

4ocka
autor
27. aug 2019

@leapea my sa malo malo kedy pohadame. pracujeme na opacnych zmenach. cize deti extra nic nevnimaju kym nezacne rypat poznamkami.
uz mam spisane papiere, len neviem co by bolo najlepsie napisat o starostlivosti o deti, aby to prebehlo hladko🤔

leapea
27. aug 2019

@4ocka no, ak budete dohodnuti, tak vsetko prebehne hladko. Ak budete ziadat striedavku, tak musite detom vysvetlit zopar veci a pripravit ich na to, ze tety zo socialky sa s nimi budu rozpravat. Pri SOS bude sud pozadovat nazor deti, ak maju na to vek.

barborka291
27. aug 2019

@4ocka treba aby to malo uvod jadro zaver, treba poukazat kde nastala kriza resp. kedy sa to zacalo kazit

marca12
27. aug 2019

@4ocka byt ste kupovali spolocne? Len aby neziadal vyrovnanie. Ludia sa vacsinou az pri rozchode prejavia a odhalia charakter. Ked uz ma teraz take reci a zatahuje deti do toho,tak sa priprav na najhorsie.

4ocka
autor
27. aug 2019

@marca12 byt bol moj pred manzelstvom 🙂

4ocka
autor
27. aug 2019

@leapea a ako mam teda napisat o detoch ked nie striedavu. aby socialka nechodila🙂musim dat asi nejaky odstavec co s detmi🤔

4ocka
autor
27. aug 2019

@leapea striedavu som uz s detmi, hlavne s dcerou rozoberala. ako by to vypadali keby sa tatinko odstahoval, preco si nerozumieme, ze to neznamena ze ich nelubime.. a tak. ona je skvele dieta.

elaela23
27. aug 2019

Je dost pravdepodobne ak zijete v jednom dome, budu vas posielat na poradnu.kamoska to tak mala a cely rozvod sa natiahol sjoro na 3roky

stela01
27. aug 2019

@4ocka sociálka príde tak či tak , a budú hovoriť aj s deťmi už majú celkom slušný vek .
V najhoršom prípade môžu byt predvolane aj na súd .

Zbytočne to rozoberáš s deťmi manžel sa nikam nechystá . 🤷🏼‍♀️
To by si najprv s mužom mala vyriešiť dohodnúť zhodnotiť možnosti a keď už budete mat finálnu verziu hovoriť to deťom .

maciatkolulu
30. aug 2019

@stela01 aká sociálna príde tak ci tak? Som sa rozvádzali a nemalo to ľahký priebeh a žiadna sociálna nikam nechodila
@4ocka pokiaľ budete dohodnutí, tak zaručene žiadna sociálna nikam chodiť nebude, ak by ste sa nasťahovali ankydali na seba osocovali, tak tam možnosť je, e pri dohode určite nie😉

4ocka
autor
30. aug 2019

@maciatkolulu budem pripravena aj na socialku, pre istotu. Normalne mam taky strach povedat mu ze pripravujem papiere. on si stale mysli ze bude asi vsetko okej🤦🏻‍♀️ a neviem co budem robit, ked sa nebude chciet vystahovat.

maciatkolulu
30. aug 2019

@4ocka nuž máš to ťažké.... A kde býval predtým? S tým majetkom sa budete té naťahovať asi, byt je ale tvoj, to je jasne, len viem, že to nie je ľahké vyraziť otca svojich detí a osobu s ktorou si roky žila, ja som to mala uľahčene, odišiel sám do druhého hniezda😂treba sa moit, že ho nejaká klofne asi😂😂😂😂😂