10 mesačná dcérka neštvornožkuje. Je potrebné to už riešiť?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

moja 10 mesačná dcérka neštvornožkuje. Asi tri týždne sa plazí. Najskôr to bolo asymetrické, neskôr sa to upravilo a začaloa používať aj druhú nôžku. Pri plazení sa stále opiera ľavou rukou o lakeť.

Na štyroch sa hojdá, sadne si pekne z polohy na štyroch. Problém je, že dopredu sa nie a nie posúnuť. Inak sa stavia na kolienka okolo nábytku a vtedy ako keby sa už snažila nakročiť na pravú nožičku.

Treba to riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ostatný PMV vyzerá takto na opis v poriadku, takže by som tomu ešte dala 2 týždne čas. Nechávať ju nahološa, alebo dať protisklzove návleky na kolienka. Dávať ju na povrchy, ktoré nekĺžu, aby bola nútená ísť na 4. Ak by sa stav nerozhýbal do dvoch týždňov, tak je vhodná konzultácia fyzioterapeuta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas