27 mesačná dcérka nerozpráva. Je potrebné kontaktovať lekára?

Zodpovedané
24. sep 2021

Dobrý večer,

dcérka má 2 roky a 3 mesiace a nerozpráva. Jej slovo je mňam a sem tam sa jej podarí mama. Ale keď jej poviem povedz mama, tak nezopakuje, akoby sa hanbí.

Neviem už ako na ňu, aby sa rozhovorila. Všetci jej rozumieme, lebo pekne ukáže. Pazvukmi sa dostaneme k tomu, čo potrebuje alebo chce. Zvuky napodobňuje - auto, havo a zvieratká. Povie ahoj a aj haloooo takou tou jej rečou.

Mala by som to riešiť, alebo sa rozhovorí?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v tomto prípade je vhodné logopedické sedenie a sledovanie, aby sa reč ďalej vyvýjala správnym smerom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas