28 mesačná dcéra nechce po odstránení dlahy na nohe chodiť. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
26. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému 28 mesačnej dcéry, ktorá stála na dvojschodíku a z ničoho nič sa otočila a sama išla dolu. Na spodnom schodíku sa jej zachytila nôžka (mala aj papučky s pevnou podrážkou) a spadla.

Keď sa aj po 2 hodinách sťažovala na bolesť, tak sme išli na pohotovosť. Po RTG si neboli kvôli miernemu opuchu istí, že či ide o naštiepenie píšťaly alebo nie. Z tohto dôvodu jej dali preventívne na pár dní (od soboty večera do štvrtku obeda) dlahu.

Po kontrole vo štvrtok zistili, že tam nič nemá a dali jej ju dole. Keď sme sa jej prvý deň po odstránení dlahy pýtali, či ju bolí nôžka a kde, tak ukazovala na chodidlo. Natierali sme Traumeelom na odporúčanie lekárky na chirurgii, kde jej odstraňovali sadru a teraz už sa na bolesť nesťažuje vôbec.

Teraz sú to už 4 dni a dcéra nechce stúpnuť ani len na tú nôžku, ktorej nič nebolo. Keď ju chceme postaviť, tak nohy zohne v kolenách a nechce narovnať, aby sme ju náhodou nepostavili.

Viem, že po zlomenine je to normálne a môže to trvať aj mesiac, kým sa dieťa rozchodí, ale my sme mali len dlahu a len 5 dní a aj počas toho ju veselo dvíhala a obúchavala o zem, keď sa hrala.

Čo nám odporúčate?

Máme hľadať nejakého fyzioterapeuta, alebo tomu dať voľný priebeh?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

predpokladám, že je dočasný stav, zatiaľ by som nikam nechodila.

Ak stav bude trvať do pondelka, ukáže sa na chirurgii, kde Vás vyšetrovali.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas