5 mesačná dcéra nechce vyskúšať prvé príkrmy. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
28. jan 2021

Dobrý deň,

mám 5 mesačnú dcérku, ktorá je na umelom mlieku. Vyše týždňa jej dávam príkrmy, ale nemá záujem ich vyskúšať papať a ochutnať. Vôbec nechce otvoriť pusu. Musím ju rozosmiať, aby som jej dala malinko do pusy.

Je dobré pokračovať a skúšať, alebo jej mám dať pauzu a skúsiť začať od znova neskôr?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skúšajte, buďte trpezlivá. Stačí aj minimálny kontakt a prehltnutie, aby sa dostala do kontaktu so stravou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas