7-ročná dcérka máva únik moču. Je nutná kontrola u lekára?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

mám 7-ročnú dcérku, ktorá do 6 rokov nemala žiaden problém s cikaním. Posledný asi pol rok jej tak 2 až 3x do dňa unikne trocha moču do gatiek. Ide na záchod, vyciká sa a potom jej ešte trochu moču unikne, keď sa oblečie. Ostať dlhšie na záchode nepomáha.

Mala by som to nejako riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade jej skontrolujte genitál, či sa jej nevytvorila synechia - zrast vulvy. Ak si nie ste istá, určite konzultujte lekára. Ten Vám poradí ďalší postup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas