Aká hodnota žltačky je ešte v poriadku, aby sme sa vyhli fototerapii?

Zodpovedané
22. júl 2022

Dobrý deň,

dcéra sa narodila 15. júla, čiže dnes má 6 dní. Včera na kontrole mala hodnotu žltačky 305.

Aká hodnota je ešte v poriadku, aby sme sa vyhli fototerapii?

Zatiaľ pekne papá, kaká každé 2 - 3 hodiny. Od prepustenia pribrala už 50 g.

Nakoľko účinné je ju dávať denne 2 hodiny na slniečko?

Pomôže jej to reálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedávala by som na slniečko vôbec - dieťa sa dehydratuje sa a ešte to prehĺbi žltačku.

Dcérka potrebuje do seba dostať čím viac tekutín (teda materského mlieka ideálne). Stačí ju nechať v plienočke, bez perinky, pri Vás na posteli. Nie na priamom slnku.

Hodnoty závisia od pridružených diagnóz, jej gestačného týždňa, Vašej aj jej krvi. Takže Vám neviem povedať.

Najlepšie je smerovať otázku rovno na personál novorodeneckého odelenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas