Aká je najlepšia prevencia synechie?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

od viacerých známych počúvam, že ich detičky dievčatká mali problém, aj opakovaný so synechiou.

Aká je najlepšia prevencia synechie?

Štandardná hygiena teda asi nie je dostačujúca, keď s tým ma problém toľko dievčatiek. Čítala som o čistení tyčinkami namočenými v lekárenskom olivovom oleji alebo vazelíne. Vraj čistá voda nestačí.

Aký je Váš názor?

Aký je postup hygieny?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je pravda, že čistá voda nestačí. Hygiena však musí byť precízna - pysky by mali byť oddeľované na dennej báze - pokojne čistou vodou, ale precízne. Vo vode to ide ľahko - na suchu by to bolo nepríjemnejšie, preto sa vtedy odporúča tyčinka s olejom. Tá však niektorým dievčatkám môže spôsobiť kontaktnú dermatitídu, podráždenie. Preto by som tento spôsob všetkým určite neodporúčala.

Dôležité je od mala dievčatkám robiť hygienu v správnom smere - spredu dozadu (teda od klitorisu k análnemu otvoru), aby sme predchádzali možnej infekcii močových ciest zavlečením mikróbov z oblasti tráviaceho traktu (análny otvor) k ústiu močovej rúry.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas