Je možné synechiu oddeliť iba systematickou dennou snahou o jemné oddelenie aj bez bolesti?

Zodpovedané
20. dec 2020

Dobrý deň,

pred cca mesiacom sme boli s 9 mesačnou dcérkou na prerušení synechie dorsalis u gynekologičky. Odporučila nám pri každom prebaľovaní aplikovať olivový olej z lekárne.

Používam Pampers premium care a dcérku prebaľujem aj 10x za deň, aby nebola dlho vo vlhkom. Tento olej neaplikujem toľkokrát, možno tak 5 - 6x.

Problém je, že synechia sa vracia do pôvodného stavu a už je pomaly ako predtým. Ja už neviem čo robiť, pretože hygienu máme 100%, dokonca sa snažím oddaľovať, ale nie cez bolesť samozrejme.

Myslíte, že ten olej tomu zlepovaniu môže ešte napomáhať?

Je možné synechiu oddeliť iba systematickou dennou snahou o jemné oddelenie aj bez bolesti?

Takto to vyzerá, že budeme každé dva mesiace u lekárky a nechcem aby si to prežívala znova, strašne ju to bolelo ešte 2 dni.

Ďakujem

Dobrý deň,

olivový olej určite nenapomáha tvorbe synechii, naozaj je veľmi dôležité denné oddeľovanie.

Vo väčšine prípadov to naozaj pomôže a netreba to riešiť u gynekológa. Neviem ako Vám odporučila gynekologička, ale je dobré robiť to po kúpeli keď je koža zmäkčená.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas