Aká je šanca na prežitie bábätka, ktoré má diafragmatickú herniu?

Zodpovedané
7. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som poradiť ohľadom môjho problému. Na morfologickom ultrazvuku v 20. týždni zistili môjmu bábätku diafragmatickú herniu ľavostrannú.

Aká je šanca na prežitie bábätka po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o vrodenú chybu, pri ktorej je časť tráviaceho traktu v oblasti pľúc, ktoré utláča, spôsobuje problémy s dýchaním, často veľmi vážne.

Hneď po narodení je potrebné dieťatko zaintubovať (hadička do pľúc, aby zaňho dýchali) a potom operovať.

Nakoľko viete, že bábätko má takúto vrodenú chybu, rodiť budete určite v centre, kde sa bude aj operovať (Kramáre) a teda šanca na prežitie bábätka sa maximalizuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas