Je diafragmatická hernia genetická?

Zodpovedané
3. feb 2021

Dobrý deň,

pred mesiacom mi zomrelo bábätko, ktoré malo diafragmatickú herniu.

Je táto vada genetická?

Pred 40. rokmi mi zomrel brat hneď po narodení a nevedia presne prečo.

Ďakujem

Dobrý večer,

je mi veľmi ľúto čím si prechádzate, verím, že je to náročné.

Diafragmatická hernia nie je dedičná. V približne 80% nie je u detičiek prítomná genetická zmena alebo chromozómová abnormalita. Zatiaľ vedci nezistili čo presne ju spôsobuje a ani nevieme ako by sme jej mohli predísť.

Prajem pekný večer a držím Vám palce.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko