Aké fľaky na jazyku to má moja dcérka?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

moja dcéra mala 4 dni zvýšenú teplotu a 3 týždne ju trápia sople. Na jazyku má fľaky, CRP mala 15. Dostala len antibiotiká do nosa. Doktorka mala podozrenie na angínu, ale CRP je na angínu nízke.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ju lekárka vyšetrila a vyhodnotila to takto, tak pravdepodobne o žiadny problém nejde.

Fľaky na jazyku neznamenajú vždy ochorenie. Vylučujeme vždy najmä šarlach a m.Kawasaki, kvasinkovú infekciu, prípadne nejaké ulcerácie po napríklad herpetickej angíne.

Ak tieto vylúčime ide zväčša o mapovitý jazyk, čo nie je žiadna diagnóza iba pomenovanie pre fľaky na jazyku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas