Aké majú byť odstupy medzi očkovaniami proti HPV, kliešťovej encefalitíde a proti Covid-19 u detí vo veku 13 a 17 rokov?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania.

Aké majú byť odstupy medzi očkovaniami proti HPV, kliešťovej encefalitíde a proti Covid-19 u detí vo veku 13 a 17 rokov?

Najskôr mi pediatrička povedala 2 týždne. Keď prišla dcéra na očkovanie a zastupovala iná lekárka, tak ju nechceli zaočkovať. Vraj musí byť pauza aspoň mesiac. Na internete som sa dočítala, že nemusia byť časové odstupy (prestávky) medzi očkovaniami vôbec.

Ďakujem

Dobrý deň,

odstup v podstate byť nemusí, nakoľko sa jedná o neživé vakcíny. Avšak zvykne sa robiť dvojtýždňový odstup z hľadiska výskytu nežiadúcich účinkov, aby sa vedeli lepšie odsledovať. A ak by boli, tak priradiť ich k jednotlivému očkovaniu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas