Aké pokračovacie mlieko zvoliť?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

moje ročné dieťa pilo doteraz umelé mlieko Sunar AR. Lekár mi odporučil, aby som pokračovala v tejto značke. Neupresnil však, ktorý typ, len že to má byť pokračovacie mlieko. Na nete som našla Sunar Complex 3 alebo Sunar Premium 3.

Bude niektoré z týchto dvoch vhodné?

Ak áno, ktoré je lepšia voľba?

Koľko lepku denne môže denne prijať 12-mesačné dieťa?

Keď zje ráno rožok či chlebík, môže mať na obed lepkovú prílohu alebo na večeru kašu?

Odkedy môže v jeden deň jesť mäso aj vajce?

Ďakujem

Dobrý deň,

po roku môže v 1 deň jest aj mäso aj vajce - ako aj vy. Vajec môže pokojne aj 5 týždenne.

Čo sa týka mlieka, môžete sa rozhodnúť o jedno z nich. Je to na Vás. AR mlieko už nepotrebuje, takže obe sú dobrou voľbou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas