Ako postupovať, keď 9 mesačné dieťa odmieta umelé mlieko?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobry deň,

moje 9 mesačné dieťa odmieta UM. Doteraz pilo ráno mlieko, na desiatu ovocie, na obed mäsovo-zeleninový príkrm, na olovrant kašu. Prvá večera niečo malé (piškóty, chrumky, rožok) a druhá večera kaša na dobrú noc. V noci sa budí 1x na mlieko.

Je tomu týždeň, čo moje dieťa odmieta ráno mlieko, poobede kašu a večer pred spaním je to boj. Mám pocit ako keby mu prestalo UM chutiť.

Je to normálne?

Čo v takom prípade robiť?

Čo mu dávať?

Čím nahradiť UM?

Ďakujem

Dobrý deň,

mlieko v tomto veku ešte hrá dôležitý bod v stravovaní. Skúste zmeniť značku UM, ponúknuť z pohárika, poldecáka, či lyžičkami.

Umelé mlieko v tomto veku nie je možné nahradiť kravským, ale môžete zaradiť viac mliečnych potravín do stravy - jogurt, cottage, tvrdý neudený syr, mozarela, detská lučina.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička