Aké sú riziká súvisiace s celkovou anestézou u 10 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

s mojím 10 ročným synom mám ísť o mesiac na operáciu. Budú mu implantovať kardiostimulátor, lebo mu nepravidelne bije srdce.

Keď sa narodil, tak mu bol diagnostikovaný hypoplastický ľavokomorový syndróm. Už zvládol 3 operácie, ale prednedávnom som sa dozvedela o vedľajších účinkoch celkovej anestézy.

Je operácia pre môjho syna nebezpečná?

Aké riziká súvisiace s celkovou anestézou môže mať môj syn pri tejto konkrétnej operácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem odkiaľ ste sa dozvedeli a aké informácie, ale v podstate to čo koluje po mamičkovských fórach, že anestéza pôsobí zle na mozog a centrálnu nervovú sústavu tak to je NEPRAVDA. Je to stále predmetom veľa štúdii a nikdy sa nič takéto nepotvrdilo.

Celková anestéza má nejaké riziká. O nich by Vám lepšie presne povedali anesteziológovia - ale tak najmä to, ak sa dieťa intubuje, teda sa dáva cudzie teleso do dýchacích ciest, tak možná infekcia. A ak nie je dieťa celkom fit, tak opuch priedušnice.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas