Aké umelé mlieko je vhodné pri refluxe?

Zodpovedané
1. dec 2022

Dobrý deň,

hľadám umelé mlieko pre 2,5-týždňového synčeka. Syn je primárne na UM. Ja si svoje odsávam a dávam mu z fľaše. Je to maximálne 50 ml denne. Doteraz pil Nutrilon, ktorý ho zapekal. Pil aj Bebu, ale tá mu spôsobovala hnačky a bolesti bruška. Skúsili sme aj Babylove, ktoré mu spôsobuje reflux. Pri ostatných mliekach ho nemal, resp. oveľa menej.

Aké iné UM by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, nie je to také jednoduché. Každé dieťa je iné. Čo sadne jednému, druhému nesadne. Treba vybrať také, čo mu bude sedieť, pri ktorom bude kliicky spokojný.

Na tak malé dieťatko ste už pomenili dosťmliek. Nie je to úplne ideálne, tak sa radšej poraďte s Vašou pani doktorkou. Tá pozná synčekov zdravotný stav najlepšie.

Možno niečo z rady Sunar Comfort.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas