Aké vitamíny odporúčate pre trojročné dieťa, ktoré nastupuje do škôlky?

Zodpovedané
17. aug 2021

Dobrý deň,

náš trojročný syn nastupuje v septembri prvýkrát do škôlky. Od prvých príkrmov je zlý jedák. Zje málo a veľmi obmedzene. Zeleninu aj ovocie má každý deň, no zje toho málo a viac menej tých istých pár druhov dokola. A aj to jedine vo varenej forme, žiadnu surovú zeleninu.

Chorý bol iba párkrát a aj to iba bežné detské soplíky, nikdy žiadne dlhotrvajúce a vážnejšie choroby.

Rada by som mu skúsila posilniť trošku imunitu pred nástupom do kolektívu, napr. vitamínom C.

Aký konkrétny doplnok odporúčate?

Chcem, aby v zložení nemal veľa umelých látok.

Je vhodný Imunoglukán?

Ďakujem

Dobrý deň,

na preventívne podávanie pred nástupom do škôlky je fajn tento imunoglukan s obsahom vitamínu C - https://www.imunoklub.sk/eshop/imunoglukan-p4h-....

Čo sa týka toho, že je nejedák, mohli by ste mu skúsiť B-komplex na doplnenie vitamínov a zvýšenie chuti do jedla. https://generica.sk/produkt/b-komplex-kvapky-ge...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas