Aké vitamíny treba doplniť 5 ročnému synovi, ktorý je na bezlepkovej diéte?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

syn má 5 rokov a je 4. mesiac na bezlepkovej diéte. V minulej otázke sa mamička pýtala, či je možné podávať Imunoglukan. Dozvedela som sa, že nie.

Je veľká chyba, ak som mu Imunoglukan mesiac podávala?

Aké vitamínové doplnky je potrebné doplniť?

Podávame len vitamín D. Syn nezje žiadne ovocie a ani surovú zeleninu. Zeleninu zje len v polievke.

Ďakujem

Dobrý deň,

Imunoglukán sa pri autoimunitných ochoreniach neodporúča, aby sa nepodporovala aj autoimunitná sila imunity. Ak ste podávali 4 týždne, mohla sa mierne spomaliť liečba. Ale nejedná sa o veľkú chybu s následkami.

Vitamín D je základ a tiež železo a vitamín C. Ak nezje ovocie a zeleninu v surovom stave, zamerajte sa na polievky z rôznycch druhov zeleniny, aby mal prebiotickú vlákninu. Tá je kľúčová pre výživu biómu.

Práve črevný bióm je dôležité podporiť probiotikami napr. registrovanými značka Probiofix alebo iné ako Dophilus, Vivomix. Probiotiká užívajte intezívne po dobu 3 mesiacov, potom občasne.

Vitamíny a minerály vyberajte v lipozomálnej alebo chelátovej forme. Sú lepšie vstrebateľné, čo je dôležité pri celiakii. Vtedy sa vyskytuje aj malabsorpčný syndróm.

Pre viac informácií ma kľudne kontaktujte mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/