Aké vyrážky má môj 2-ročný syn?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

2-ročnému synovi sa spravil najskôr malý červený kruh na boku stehna pod plienkou. Bolo to v čase, keď bral Klacid. Po ukončení liečby sa mu veľa vyrážok vysypalo na stehienko (mimo plienky). Lekárka povedala, že to je určite ekzém bez toho, aby sme tam osobne boli. Nasadila kortikoidnú masť.

Syn nikdy žiadne kožné problémy nemal a nemal ani problém v plienkovej oblasti.

Aký je Váš názor na takúto liečbu?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

PS. Fotku prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

prvotné ložisko, ktoré je suchšie drsnejšie by ešte mohlo imponovať ako ekzematické. Ostatné pupáčiky mi tak však nepripadajú.

Skúsila by som kúpele v hypermangáne a další postup podľa vývoja situácie. Treba kontaktovať priamo doktorku, nakoľko máte mastičku na predpis.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas