Ako liečiť silnú plienkovú dermatitídu u 7-mesačného synčeka?

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

môj syn má 7 mesiacov a už tretí mesiac má plienkovú dermatitídu v oblasti genitálií a vnútornej strane stehien pod plienkov. Boli sme trikrát u lekára. Vyskúšali 4 rôzne krémy (aj mikotické) 5 rôznych plienok, ovčiu vlnu do plienky, vetráme pravidelne a dlho. Za celé obdobie bolo dokopy možno 10 dní, keď to mal zdravé, inak stále nejaké červené fľaky.

Momentálne hneď ako mu plienku otvorím sa začne škriabať a prebaľovanie je boj s plačom.

Máme znovu k detskému alebo na kožné?

Ďakujem

PS. Fotku prikladám v druhej otázke. Fotku nezverejňovať.

Dobrý deň,

na kožné. Môže ísť aj o prejav alergie na bielovinu kravského mlieka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas