Aké vyšetrenia môže absolvovať škôlkar, ktorý je stále chorý?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

mám 3,5-ročného syna, ktorý je od jeho dvoch rokov sústavne chorý. Teploty, kašeľ, zahlienený soplíkmi, vracanie - stále niečo. Do MŠ nastúpil ako 2,5-ročný. Chorý býval už skôr a v škôlke bol za celý rok dokopy možno dva mesiace.

Od septembra nastúpil do novej MŠ, kde bol od začiatku roka 20 dní. Inak je stále doma chorý. Naša pani doktorka hovorí, že je to z kolektívu. Keď som ho do škôlky asi 4 mesiace nedávala, tak aj v tom období viackrát ochorel. Od začiatku tohto roka je chorý už 16x. Je to neúnosné, ja som unavená, on je unavený. Mám aj mladšiu dcéru, ktorá síce od syna ochorie, ale nie vždy. Naša pani doktorka nás nechce poslať na nejaké vyšetrenie. Stále hovorí, že je na to ešte malý.

Môže tak malé dieťa absolvovať imunoalergologické vyšetrenie alebo niečo podobné?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno. môže absolvovať ORL a imunoalergologické vyšetrenie - na odporúčanie pediatra. Pokiaľ ide o bežné detsk soplíky a kašlíky, tak skôr by som odporučila ORL ako imunoalergologické vyšetrenie. Na to zrejme naozaj nie je dôvod.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas