Ako docieliť, aby 6-mesačný syn začal opäť jesť?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

syn má 6 mesiacov a už asi 2 týždne odmieta piť mlieko cez deň. V noci vypije asi 120 - 150 ml UM, ale cez deň nechce. Prestáva papať aj príkrmy. Zje len biely jogurt s ovocím, lyžicu výživy alebo niekedy kašu zarábanú s vodou.

Ako docieliť, aby začal opäť jesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť prechodné obdobie pri raste zúbkov alebo po ochorení. Každopádne, ak vypije iba 150 ml mlieka, tak je to veľmi málo. V tomto veku by to malo byť minimálne 500 ml, nakoľko ešte ani extra nepapá, tak aj viac. Neviem ako je na tom s prijmom vody, ale je rizikový z pohľadu dehydratácie.

Pri takomto prijme by dieťa mohlo chudnúť a psychomotoricky ďalej nenapredovať. Ak stav bude pretrvávať ešte viac ako 7 dní, je vhodné ísť k doktorovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas