Je stravovanie môjho 7 mesačného syna v poriadku?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

môj 7 mesačný syn je od začiatku na UM. Od ukončeného 4. mesiaca sme začali s príkrmami. Začali sme obedom, postupne pridali olovrant a desiatu. Ráno a večer pil mlieko.

Posledný týždeň - dva mi však začal odmietať hlavne to večerné mlieko. Vypije maximálne 80 - 100 ml a ráno tak isto. V noci sa budí 1 - 2 razy, vtedy vypije po 180 ml.

Aké množstvo mlieka by mal vypiť?

Vodu do neho počas dňa dostávam veľmi ťažko. Som rada, keď vypije 100 - 150 ml.

Ešte by som sa rada opýtala ohľadom jedálnička.
Ráno: mlieko - ak ho vypije
Desiata: obilninová kaša (ovsená, pšeničná, kukuričná, pšenová) s ovocím
Obed: zelenina/mäso/žĺtok/cestoviny/ryža
Olovrant/večera: buď biely jogurt alebo mliečna kaša
Pred spaním: mlieko

Syn má 76 cm a 9,5 kg.

Je jeho jedálniček v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

voda 150 ml denne je akurát na takéto dieťatko. J

edálniček je v poriadku, mliečka má koľko chce, cez noc, cez deň už menej keďže pekne papá. Všetko je úplne v poriadku.

Pokojne dávajte celé vajce, nemusíte iba žĺtok. Ak ráno nechce mliečko, skúste mu ponúkať jogurt.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička