Ako docieliť, aby dcérka spala aj na boku?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka má 5 mesiacov a spí na chrbátiku. Hlávku má v noci raz na jednej a raz na druhej strane. Keď ju chcem dať spinkať na bok, tak sa začne zlostiť.

Ako docieliť, aby spala aj na boku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusí vôbec spinkať na boku. Nemáte prečo ju tak polohovať, ona vie sama aká poloha je pre ňu najvýhodnejšia. Hlavičku si sama polohuje do strán.

U mladších detičiek je dokonca poloha na boku považovaná za nebezpečnú, keďže sa dieťa z nej ľahko môže pretočiť na bruško. Preto sa odporúča poloha na chrbte. V tomto veku už sa spať na boku môže, ale pokiaľ sa tak dieťatko dá samo. Nie nasilu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas