Ako je to s odratávanim 0,5 stupňa u bábätiek pri meraní teploty?

Zodpovedané
25. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom odratávania stupňov pri meraní teploty.

Ako je to s odratávanim 0,5 stupňa u bábätiek pri meraní teploty?

Pri akej telesnej teplote sa už má podať liek proti horúčke?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

pri meraní teploty v konečníku je potrebné vždy odpočítať 0,5st.C. Pri meraní dotykovým teplomerom nemusíte odpočítavať nič.

Teplotu znižujeme ak dosiahne viac ako 38st.C (po odpočítaní), dovtedy nie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas