Meranie teploty u novorodenca

matka508
28. apr 2024

Dobrý deň chcela by som sa opýtať novorodencovy sa najskôr z teploty meranej v konečníku neodpocitava 0.5.
Chcela by som sa opýtať od ktorého mesiaca sa začína odpočítať 0.5 teploty meranej v konečníku ďakujem

timea301196
28. apr 2024

@matka508 odpocitavala som od narodenia

pribinak
28. apr 2024

Odpočítava sa hneď od narodenia, pretože merias vo vnútri tela, kde je prirodzene vyššia teplota ako vonku na pokožke

matka508
autor
28. apr 2024

@pribinak mne v pôrodnici povedali ze sa novorodencov neodpocitava len neviem do kedy.terás ma mala 1mesiac aj 2 týždne
A pri prvom si to už nepametam ako som merala.

anavixy
28. apr 2024

Tiez som uz pocula takuto informaciu (celkom ma to prekvapilo, chvilu som si myslela ze kamoska nepochopila pediatra, ale nie…), ze sa neodratava, ale nerozumiem kvoli comu by sa neodratavalo, podla mna je to hlupost. Normlane odratavaj 0,5 stupna hned. Robime tak aj v porodnici. Navyse novorodenec je len prvy mesiac, takze keby ak, tak tvoje dieta uz novorodenec nie je a teda je potrebne odratavat.

mima172
28. apr 2024

@matka508 Šla som ti napísať, že ste sa asi v nemocnici nepochopili a kukám na Google a aha - viď foto. Ja som teda o tejto veci nevedela a dcére som odratavala pol stupňa už od narodenia.

matka508
autor
28. apr 2024

@mima172 tak to bude tých 6tyzdnov najskôr ďakujem 🙂 vôbec som nevedela ako dlho tak som bola zvedavá ako iné mamičky a od kedy odpocitavaju 🙂