Ako liečiť bolesti brucha 7 týždňového bábätka?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

moja 7 týždňová plne kojená dcéra prestala zrazu kakať do každej plienky a odvtedy má problém s bruškom. V noci nekaká vôbec, len sa pučí a tlačí. Potom ráno ju veľmi boli bruško a veľa plače. Stolicu má však stále rovnako riedku.

Ako by som jej mohla pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

to že bábätko nekaká v noci je v podstate bežné - vie, že je noc, tak nekaká. Potom sa povyprázdňuje ráno a cez deň. Nakoľko však má bolesti treba jej pomáhať - cvičiť nožičkami s ňou, keď vidíte, že sa pučí (nožičky priťahovať k telu spolu s ňou a zatlačiť tlakom do bruška, nožičku vystrieť), masírovať bruško (to skôr mimo pučenia sa, pretože keď sa pučí tak bruško napína a masáž nie je efektívna).

Návod na masáž: Masírujte v teplom prostredí, dajte si na dieťatko olejček a začnite krúžiť v smere hodinových ručičiek okolo pupčeka, stále zväčšujúce sa krúžky. Robte aspoň 3x denne po 10 - 15 minút.

Skúste z toho spraviť rituál, čo detičky veľmi oceňujú. A to buď si pri tom vždy spievajte rovnaké pesničky, alebo rozprávajte riekanky, prípadne jej pustite pesničky. Aj Vám lepšie ubehne čas.
Je to inak krásny spoločný dotýkajúci sa čas, ktorý by ste mohli takto stráviť, aj keď dcérku bruško bolievať už nebude.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas