Ako liečiť bolesť bruška u 6 týždňového bábätka?

Zodpovedané
13. aug 2019

Dobrý deň,

mám 6 týždňového synčeka, ktorého stale bolí bruško. Naťahuje sa, očervenie, tlačí, kope nožičkami a silno plače.
Dávame mu Sab Simplex, Coliprev aj BioGaia.

Je plne kojený. Ciká stále (15 plienok denne), kaká raz za 10 dní a stolica je riedka, nie praženičková. Prdká silno, často a vôbec to nezapácha bábätkovsky. Horúčky nemá, uško ho nebolí.

Je niečo, čo by mu mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

plne dojčené deti môžu mať stolicu frekvencie akej píšete. Môžete vyskúsať zmeniť Espumisan za Sab simplex - je to síce tá istá účinná látka, ale niektoré mamičky po výmene jedného za druhé si pochvaľujú. Ostatné dávajte. Ešte môžete vždy pred kojením dať synčekovi polievkovú lyžicu odstáteho feniklového čaju.

Dávajte si pozor na Vašu stravu - skúste na týždeň vyradiť zo stravy mliečne a pečivo a uvidíte či to pomáha, ak áno pokračujte v tejto diéte. Pri zlepšení by som tak vydržala, až do zaraďovania príkrmov u synčeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas