Ako liečiť dusivý kašeľ u 3,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
10. máj 2019

Dobrý deň,

moja 3,5 ročná dcérka je predčasniatko a už 2 mesiace sa mi neprestajne dusí suchým neproduktívnym kašľom. Nezaberajú jej žiadne lieky na utlmenie. Aj sa inhaluje Ambrobene kvapkami.

Pediatrička jej dala naposledy antibiotiká na 10 dní. Tie jej kašeľ stlmili a po ich dobratí znova začala strašne kašľať a neviem ju stlmiť ničím.

Ako a čím môžem dcérke pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko štandardná liečba nie je účinná, môže ísť aj o alergický podklad kašľa.

Liekmi na utlmenie predpokladám myslíte lieky na tlmenie kašľa, nie na celkové tlmenie.

Dobrý efekt máva u detí aj pridanie antihistaminík, buď Promethazin sirup, alebo aspoň Aerius sirup na noc - skúste sa informovať u Vašej pani doktorky.

Vhodné je objednanie sa k imunoalergológovi.

Neviem, či Vám pani doktorka robila serológiu Mycoplasma, Chlamydia a RTG hrudníka. Pri dvojmesačnom kašli by som odporúčala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas