Ako liečiť hlieny u 9 mesačného bábätka?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

9 mesačná dcéra má už týždeň plný nos. Čistíme ho odsávačkou, morskou vodou. Pri kúpeli sme dali do kúpeľne hrniec so slanou vodou a harmančekom. To pekne uvoľnilo soplíky, ale stále ich má dosť.

Keď má cumeľ, alebo pije z fľaše, tak sa jej zle dýcha. Po Physiomere dávame Nasivin a Solmucol. Doktorka namiesto Solmucolu radí Sinupret. Ten sa však má dávať až od 2 rokov.

Môžem jej ho dať i napriek tomu, že má len 9 mesiacov?

Existuje iná náhrada za Solmucol?

Ďakujem

Dobrý deň,

namiesto Solmucolu môžete skúsiť Sirup Mucosolvan Junior. Ono to chce najmä čas, tekutiny, pokoj.

Sinupret na príbaľovom letáku ukazuje od rokov, ale na krabičke je písané dávkovanie 3x10 kvapiek aj u takto malých detičiek.

Každopádne ja by som skôr zostala pri Sirup Mucosolvan Junior, resp. Solmucole.

Solmucol sirup

Solmucol sirup obsahuje liečivú látku acetylcysteín. Tá rozpúšťa všetky zložky, ktoré spôsobujú väzkosť hlienu, podporuje vykašliavanie a tlmí dráždivý kašeľ. Podporuje obranné mechanizmy organizmu.

Sirup Mucosolvan Junior

Sirup Mucosolvan Junior je liek vo forme sirupu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas