Kašeľ a soplíky u 3 mesačného bábätka

drobcek26l
3. dec 2012

Máte niekto skúsenosti ako sa zbaviť už týždňových soplíkov u 3 mesačného drobčeka? Používam morskú vodu na zvlhčenie a večer dávame aj nasivin ale stále mu to neprechádza. Odsávačkou si nedá nič vybrať a ja už som zúfalá.

alena0305
3. dec 2012

@drobcek26l Ak kojíš môžeš vytierať noštek aj materským mliekom na vatovej tyčinke. Ja som malej dávala libenar- fyziologický roztok v plastových ampulkách, ktorý sa kvapká - najlepšie pred odsávaním. A pri soplíkoch babätká musia užívať fenistil kvapky - aby im odpúchali sliznice a hlieny mohli odtekať. Dávkovanie napr. ak má 5kg tak 5 kvapiek 3 x denne. Ak je tých soplíkov veľa a nedokáže piť - tak odsávať musíš - najlepšia je odsávačka na vysávač. Drobec ti plakať pri odsávaní bude - lebo sa bojí ale keď treba tak musíš - aby mu soplíky nezatiekli do uší a potom by malo zápal stredného ucha. Ku postieľke môžeš dať vriacu vodu so soľou - prípadne nechať variť v kuchyni (ak tam máte dvere). Ak už má kašeľ treba k doktorke (musí popočúvať dýchanie - priedušky a tak) - moja užívala (asi v 4 mesiacoch) na kašeľ ambrobene a kalciový sirup. A ešte daj vyššie spinkať - vankúšik prípadne deku pod matrac aby malo vyššie hlavičku.

erikadn
3. dec 2012

Zdravím. No myslím si, že bez tej odsávačky to v žiadnom prípade nebude lepšie, skôr horšie. Kupte si odsávačku na baterky(značku neviem) mala so ju požičanu od kamošky, je šikovná, akurat do ruky a ma silikonove nadstavce(najtenšie...). Dcerka ma sice už 6 ročkov, ale myslim že keď sa opýtate v lekarni ....Aj ked bude protestovať, musite mu ich udsať , uvidite že keď ich budete pravidelne odsavať, uľavi sa mu.
No a ďalšia vec, určite by som nedavala tu morsku vodu, kupte si vincentku sprej do nosa( to skor na zvlhčenie sliznice), nasivin je ok.
Tak veľa šťastia. Erika

janinah
3. dec 2012

@drobcek26l pozri si obrázok anatomiu nosa,je možné,že chceš odsať smerom hore k čelu a to treba odsávať kolmo akoby si tu odsávačku chcela strčiť do nosa a smerom na zátylok,ak nebudeš odsávať,tak môže dostať yápal ušiek,lebo sa upchá Eustachova tuba,ktorá spája nos a ucho a tam musí byť určitý tlak

svetlusska
3. dec 2012

@drobcek26l ahoj skus ako radi mamicka hore tu vatovu tycinku s materskym mliekom ja som to tiez tak robila ked bol mensi tak cca do 3 mesiacov, potom ked chytil nadchu a uz mal soplikov vela tak som dala libenar a odsala..najprv som mala obycajnu odsavacku manualnu, s tou som neodsala nic akurat ma hlava bolela ale kupila som na vysavac a neni problem odsajem co treba a maly je kludny...plakal akurat trocha zo zaciatku potom akoby zistil ze sa mu bude dobre dychat a dobre papat...a pekne dal odsat...a ten nasivin je tiez dobra vec....

leidi285
12. mar 2017

Baby musím to s.napisat lebo som nasrana ! Mám 3mesacne babetko má sopliky a kašle volala som ráno dokt že malinká je chorá .Odpovedala mi len Renátka prídi si pre recept ... Jako že ako toto mohla spraviť a ani ju nevysetrit ? A malinká stále kašle hlavne noci ...

eririka
12. mar 2017

@leidi285 ahojky, no to nebolo pekné od nej, ale na kašel pre bábatká sú vynikajuce čípky, len som zabudla meno, jeden čípok, unás krikom plačom ale kašel bol preč😉

leidi285
13. mar 2017

Ahoj mohla by si si spomenúť heheh 🙂