Ako liečiť hnisavé očko u dvojmesačného bábätka?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

moje dvojmesačné bábätko má hnisavé očko. Dávam obklady z harmančeka a Ocuflash kvapky už tretí deň. Žiadne zlepšenie nevidím.

Ako môžem dieťatku pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem Occuflash 5x denne 1 kvapka je dôležité robiť aj masáže slzných bodov. Umytými ostrihanými prstami zatlačte miesto pri vnútornom kútiku oka na koreni nosa. Opakujte 5x po sebe. Pri masáži môže a nemusí vytekať hnis z slzných bodov v očku.

Ak nepomôže po týždni, treba kontaktovať lekára a predpísať ATB kvapky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas