Čo pomôže dvojtýždňovému bábätku na zapálené očko?

Zodpovedané
3. máj 2019

Dobrý deň,

mám dvojtýždňové bábo, ktoré má od pôrodnice zapálené očko. Má ho až po spánky polepené. Už tri dni používame Ophthalmo-Septonex, ale zlepšenie nevidím.

Aký prípravok mu môže pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýmto detičkám sa kvapká z voľnopredajných len Ophthalmo-Septonex alebo Ocuflash. Obe fungujú na princípe výplachu oka.

Ak sa to nebude zlepšovať, tak by Vás pediater mal poslať na očné, aby predpísali antibiotické kvapky alebo mastičku.

Netreba dlho čakať, pretože niektoré detičky mavajú aj upchatý slzný kanálik.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová