Ako liečiť kurie oko u trojročnej dcérky?

Zodpovedané
20. máj 2020

Dobrý deň,

moja trojročná dcéra má kurie oko. Potierali sme to Duofilmom. Korienky sme vyšprtávali, teraz to má takéto. Duofilmom už nenatieram. Kúpila som Scholl pero. Nebolí ju to.

Ako postupovať, keď má ešte pár korienkov?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžete skúsiť kúpiť náplasť s s kyselinou salicylovou, ktorá je priamo na liečbu kurieho oka.

Samozrejme vhodné sú aj teplé kúpele, ktoré pokožku zmäkčia a následné ošetrenie pemzou. Ak to nepomôže, je nutné odstránenie kožným lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas