Ako liečiť Moraxellu u 7 mesačného syna?

Zodpovedané
23. nov 2019

Dobrý deň,

mám trojročného syna, ktorý začal navštevovať MŠ. Bol však často chorý a navyše mu teraz z výteru vyšla moraxella. K tomu hrozný kašeľ. Pani doktorka mu predpísala Sumamed. Ten pomohol, ale ešte občas má vlhký kašeľ. Na ten užíva Ambrobene.

Čo ma však trápi viac, že to od neho chytil aj 7 mesačný syn, ktorému tiež z výteru vyšla moraxella. Soplíky už ustupujú, ale kašeľ sa ho stále drží. Je to vlhký produktívny kašeľ. Zatiaľ užíva Pamycon.

Doma mám aj nerozriedené antibiotiká Sumamed. Teploty nemá a bojím sa, aby mu to nezliezlo na priedušky.

Mám ešte počkať, alebo nasadiť antibiotiká?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

antibiotiká nedávajte. Ak sa synčekov stav zhorší, bude mať teploty alebo zvýšenú zápalovú aktivitu, avšak takto (hoci je dojča) treba skúsiť nechať organizmus voči baktérií zabojovať.

Totižto u detí sa neliečia iba výtery ak je klinický stav dobrý.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas