Mám synovi pri opakovanom kašli opäť podávať Ambrobene?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

mám 18-mesačného syna, ktorý pred 3 týždňami ochorel. Objavili sa u neho zelené soplíky a suchý kašeľ. Podávala som mu Nasivin a na kašeľ Tussin. O 5 dní začal kašľať vlhko, podávala som mu Ambrobene. Kašeľ však neustal ani po 2 týždňoch, tak sme navštívili lekárku.

Predpísala mu antibiotiká Cefzil, ktoré užíval 7 dní. Polepšilo sa mu, 2 dni nekašľal. Na 6. deň užívania Cefzilu znovu začal vlhko kašľať a mal priesvitné sople. Mám pocit ako keby sa mu to zase celé vrátilo. Antibiotiká už dobral, ale stále pokašliava, hlavne v noci. Celý priebeh choroby bol u syna bez teploty.

Mám mu zase začať podávať Ambrobene, prípadne Solmucol a čakať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vlhký kašeľ môže zotrvať aj niekoľko týždňov po chorobe.

Zvolila by som skôr prírodný sirup Hedelix. Podávajte 2,5 ml 3x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut