Ako liečiť soplíky zo zúbkov?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

12 mesačný syn má soplíky. Boli sme u doktorky, chorý vraj nie je. Soplíky sú spôsobené z rastu zubov. Prikázala užívať Sinupret. O 2 týždne sa mu to vrátilo, ale soplíky nejdú von z nosa. Zatekajú. Syn kašle. Keď spí, tak chrápe a budí sa na kašeľ. Pri zatekaní predpísala calcium, odporučila Nasivin a masť na hrudník.

Syn mal v druhom prípade teplotu 38,7°C a po podaní lieku klesla. O 6 hodín mal 39,1°C, potom bez teploty.

Sú tieto lieky ok?

Máte nejaké iné odporúčanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o ochorenie - virózu, ktorá môže byť spôsobená tým, že pri raste zúbkov si synček všetko pchá do pusy a sliznica je rastom zubov oslabená. Vírus sa tak ľahšie dostane do tela a spôsobí soplík. Ten potom zateká a synček kašle (najmä v noci, keď je dieťa v polohe ležmo).

Liečba za mňa: Poriadna toaleta nosa 5x denne Aliamare. Do takto vyčisteného nosa môžete 3x denne Nasivin ( s tým, že najmä pred spánkom). Od kašľa by som išla do Mucosolvan Junior. Calcium ja moc nepoužívam. Masť na hrudník môžete. No a k tomuto inhalácie Vincentkou 3x denne po 10 minút pri knižke či rozprávke.

Soplíky môžu trvať aj týždeň. Kašeľ odznieva ešte pomalšie. Po vyliečení aspoň týždeň žiadny kolektív (plávanie, baby dancing, detské návštevy), kde by mohol synček znova niečo "nachytať".

Na spinkanie fajn kúpiť klinový matrac a na spanie ho vykladajte naňho.

Sirup Mucosolvan Junior

Sirup Mucosolvan Junior je liek vo forme sirupu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas