Súvisia zatekajúce soplíky u 7 mesačného syna so zúbkami?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

náš 7 mesačný synček má takmer 2 týždne soplíky. Dávala som mu 7 dní Sinupret a Nasivin kvapky. Teraz uz nedávam. Je to 12. deň. Kvapkám pred každým odsávaním Libenar. Syn spinká na vyvýšenom matraci. Bola som aj u lekárky. Dýchanie a hrdielko čisté.

Ako mu mám pomôcť?

Rastú mu horné rezáky.

Môže to súvisieť so soplíkmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

situácia chce iba viac času, robíte všetko správne. Viem, že soplíky pri tak malých deťoch sú vyčerpávajúce. A to najmä ak znemožňujú spánok a pitie mliečka.

Preto je dôležité kvalitné odsávanie najmä pred spánkami. Pri raste zubov je oslabená slizničná imunita. Deti si dávajú všetko do pusy, takže vírusy ľahšie preniknú na sliznice a spôsobia soplík. To je aj prípad Vášho synčeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas