Ako liečiť už 5 dní trvajúcu horúčku u 3,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
2. apr 2022

Dobrý deň,

moja 3,5 ročná dcéra má od soboty večera kolísavú teplotu. Najviac 39,6°C, potom jej ju stiahnem na 37,5°C a postupne sa zase zvyšuje. Panadolom sťahujeme.

Od nedele má kašeľ a nádchu. Kašeľ mala a má aj dusivý hlavne v noci, ale aj cez deň dosť kašle. V utorok sme boli s dcérou u pediatra počúval ju. Priedušky čisté, hrdlo trocha zapálené, horúčku máme sťahovať a na kašeľ Stoptussin a inhalovanie Vincentky. CRP mala pod 8, ale horúčky má stále aj 5 deň.

Ako dlho môže mať takúto horúčku?

Kedy to je už vážnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

horúčky pri viróze môžu byť aj cez týždeň. Ak by pretrvávali aj po 7-10 dňoch, urobila by som opäť CRP z prsta.

Liečba je iba symptomatická - znižovať horúčky + dobre hydratovať + pokoj + ostatné symptómy (inhalácie, niečo od kašla, niečo do nosa). Okrem toho by som odporučila Imunoglukan Acut sirup.

Robili ste dcérke test na covid?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas