Ako liečiť zajakávanie sa dvojročného chlapca?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

môj synček začal rozprávať, keď mal 1,5 roka. Teraz má 2 roky a 2 mesiace a začal sa zajakávať. Začalo to minulý týždeň a je to stále horšie a horšie.

Nenastala u nás žiadna zmena, ani sa nezľakol. Prišlo to z ničoho nič. Odkedy sa zajakáva, tak mu ani nie je poriadne rozumieť. Snaží sa všetko rýchlo dopovedať, aby sa nezakoktal a pritom hĺta slovíčka.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ide o prechodný stav, so synčekom si najmä spievajte, ale aj pomaly čítajte knižky a stopujte ho v odpovediach.

Chce sa rýchlo vyjadrovať , treba ho spomaliť.

Ak sa stav nebude zlepšovať, tak je vhodná aj logopédia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas