Ako liečiť žlté šupinky u dvojmesačného chlapčeka?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý večer,

mám dvojmesačného chlapčeka, ktorý má v oblasti obočia žlté šupinky. Naša pani doktora nám povedala, že mu to mám natierať olivovým olejom. Používame ho od narodenia, ale šupinky neustupujú.

Dnes sme boli u pani doktorky a povedala, aby sme to natierali Infadolanom.

Je to podľa vás vhodná masť na liečbu šupiniek?

Čo by ste nám ešte odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o seboroickú dermatitídu. Radu s olivovýjm olejom aplikujem ako takú prvú pomoc aj ja, resp.ako niečo čo maminky doma majú a nemusia kupovať, ale nasledovným spôsobom: Olivový olej necháme nahrubo na mieste, kde sú "žlté šupinky" 3-4 hodiny, potom také zmäknuté vyčešeme hrebeňom, umyjeme obočie, (vlásky podľa toho kam dávame), šupinky tu už nie sú, lebo sme ich vyčesali, ďalej natierať nemusíme, až keď sa znova objavia.

Ak olivový olej nepomáha aplikujeme v lekárni kúpenú kyselinu salicylovú, alebo sú aj dermatokozmetické výrobky na seboroickú dermatitídu bábätiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas