Ako môžem pomôcť 20 mesačnému synovi, ktorý má počas spánku suchý kašeľ?

Zodpovedané
8. aug 2021

Dobrý deň,

20 mesačný syn má suchý dráždivý kašeľ v spánku. Cez deň absolútne nič. Iba občas počas obedného spánku. A dva - trikrát za noc. Keď ho napravím, tak prestane.

Čím to môže byť spôsobené?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nateraz ho dávajte trošku do vyvýšenej polohy a pred spánkom poriadne vyvetrajte izbu.

V spánku ho dráždi na kašeľ, môže to spôsobiť aj minimálne množstvo hlienu a kašeľ ešte nie je vlhký.

Ak chcete, tak môžete kúpiť Bronchipret z lekárne ako podporu, ale ak je to v takom malom množstve, tak by som skôr čakala na ďalší vývin situácie.

Ak máte inhalátor, inhalácia Vincentky procesu určite pomôže.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas